Архітектурні тендери України

Декабрь 19th, 2011 по admin Оставить ответ »

Яка б не була складність об’єкта та обсяг виконуваних в процесі його будівництва робіт, реалізацію будь-якого проекту експерти рекомендують починати з етапу архітектурного проектування. В іншому ж випадку гарантувати відповідність кінцевих результатів початковому задуму замовника практично неможливо. Тому і ставитися до стадії проектування слід з належною серйозністю, довіряючи організацію даного процесу професіоналам — представникам спеціалізованих компаній. Їх, до речі, на ринку більш ніж достатньо, тому в даний час оптимальним методом пошуку виконавців для розробки того чи іншого проекту можна вважати конкурсні торги. А для державних, комунальних підприємств або господарських товариств з переважною в статутному капіталі часткою державної або комунальної власності такий спосіб, до того ж, виступає єдиним, адже мова йде про розпорядження державними коштами. Проведення ж конкурсу допомагає іноді заощадити досить значні суми.

Архітектурні тендери є різновидом будівельних, і шукати повідомлення про них слід у відповідному розділі якого-небудь інформаційного видання, в тому числі, і офіційного бюлетеня «Вісник державних закупівель». Подібний підхід до справи означає, що проект буде виконаний з дотриманням усіх існуючих норм і правил, всі потрібні узгодження будуть отримані, що дозволить у ході будівництва не відволікатися на прикрі непорозуміння, суворо дотримуючись заздалегідь складеного графіка. Проектувальник спочатку створить ескізний проект майбутньої будівлі або споруди, підготувавши для замовника необхідні планування, проекції і розрізи, і зробивши техніко-економічне обґрунтування. Кваліфікований спеціаліст в ході роботи обов’язково оцінить навколишній ландшафт і забудову, оцінить характер ґрунту на виділеній земельній ділянці і врахує безліч інших нюансів.

Багато сучасних проектних компаній пропонують також послугу комп’ютерної візуалізації свого проекту, яка допоможе представити його більш наочно. Потім настає черга узгодження основних параметрів і деталей проекту із замовником, після чого починається підготовка власне проекту. У результаті замовник отримує повністю готовий комплект робочої документації, включаючи креслення і специфікації, що дозволяє негайно приступати до стадії реалізації проекту. Можливий при бажанні замовника і авторський супровід процесу будівництва спроектованого об’єкта. Але для того, щоб отримати бажане, замовнику такого архітектурного тендеру слід уважно поставитися до підготовки тендерної документації, і особливо — до опису предмета закупівлі, а також до розробки критеріїв, за якими потім буде проводитися оцінка тендерних пропозицій, що надійшли від потенційних виконавців.

Реклама

Комментарии запрещены.