Де знайти тендери України безкоштовно?

Декабрь 16th, 2011 по admin Оставить ответ »

Компанії, що бажають брати участь в конкурсних торгах, забезпечуючи собі таким чином якщо не повний портфель замовлень, то хоча б його частину, повинні постійно проводити моніторинг того сектора ринку, який відповідає профілю їх діяльності, і відслідковувати тендери, що готуються, вибираючи з їх числа найбільш перспективні, щоб не витрачати ресурси на підготовку до свідомо програшних торгів. Якщо закупівлі товарів, робіт або послуг проводить державне, комунальне підприємство або господарське товариство, контрольний пакет акцій якого належить державі, а їх вартість перевищує 100 тис. (товари, послуги) або 300 тис. (роботи) гривень, то процес їх придбання підпадає під дію Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Сказане вище означає, що оголошення про проведення такого тендера обов’язково буде опубліковано в офіційних державних виданнях. Оскільки, одним з основних принципів здійснення державних закупівель є їх відкритість і прозорість, то доступ до такої інформації вільний для всіх бажаючих, і надається вона безкоштовно. Найбільш повні і достовірні відомості про будь-який підготовлюваний тендер можна отримати, звернувшись до інформаційного бюлетеня «Вісник державних закупівель», що випускається на тижні. Інформація, котра публікується в ньому, дублюється і на спеціалізованому веб-порталі Міністерства економіки з питань державних закупівель, процедура реєстрації на якому теж абсолютно безкоштовна.

Якщо ж вартість запланованої закупівлі перевищує 200 тис. (товари), 300 тис. (послуги), 500 тис. (роботи) євро, то оголошення про них з’явиться і в міжнародному інформаційному виданні того ж Міністерства економіки. Оголошення про майбутні тендери, відповідно до вимог закону, публікуються не пізніше, ніж за 30 днів до їх проведення, тому часу на отримання тендерної документації та підготовку пропозицій у потенційних учасників торгів цілком достатньо. Процес підготовки якраз і починається з уважного вивчення і аналізу оголошення, адже воно містить всі необхідні для прийняття попереднього рішення про участь в торгах відомості.

Насамперед, це тип тендерної процедури, коротка характеристика предмета закупівлі, строки та основні умови його поставки, відомості про місце видачі тендерної документації та прийом тендерних пропозицій із зазначенням кінцевого терміну їх подання, інформація про замовника торгів, необхідність надання тендерного забезпечення, його розмір і форму. З оголошення можна дізнатися і про точну дату і час розкриття заявок, а також про контактні дані представників замовника, уповноважених вести переговори з потенційними заявниками. Все перераховане вище легко допоможе визначитися, чи слід приймати участь в тих чи інших торгах, і тільки потім запускати підготовчий процес.

Реклама

Комментарии запрещены.