Примітки для учасника торгів в Україні: що потрібно пам’ятати

Ноябрь 28th, 2011 по admin Оставить ответ »

Оголошення про проведення тієї чи іншої закупівельної процедури публікується в офіційних виданнях не пізніше, ніж за 30 днів до дати їх проведення. Час для підготовки до торгів у їхніх потенційних учасників є, і якщо поставитися до неї з належною серйозністю, то шанси на перемогу (а значить, і отримання вигідного контракту) зростають. Перш за все, слід звернутися до замовника торгів із запитом про надання тендерної документації та умов подання тендерних пропозицій, що часто можна зробити не тільки особисто, але і за допомогою пошти. Протягом 3 робочих днів з моменту запиту документація повинна бути надана, причому безкоштовно.

У процесі ознайомлення з документацією конкурсних торгів в учасників можуть виникнути питання, роз’яснення по яким можна отримати у замовника. Але зробити це можна не пізніше, ніж за 10 днів до закінчення часу, виділеного для подачі тендерних пропозицій. Якщо ж замовник організовує з подібною метою зібрання, то він зобов’язаний забезпечити копіями його протоколу всіх, хто вже отримали тендерну документацію. Письмове повідомлення має бути надіслано і в разі внесення в документацію будь-яких змін. Якщо терміни замовником не витримані, кінцева дата подання тендерних пропозицій здвигається.

Найбільш відповідальним моментом підготовки до участі в торгах є підготовка тендерної пропозиції. Документ повинен повністю відповідати вимогам чинного законодавства (інструкція по його підготовці є у складі пакету тендерної документації), мати чітку структуру, бути лаконічним, з грамотними формулюваннями і якісним оформленням тексту, і, звичайно, містити лише достовірну інформацію. Тільки така тендерна пропозиція здатна відразу ж звернути на себе увагу замовника. Прагнути лише до максимального зниження цін не варто, адже такий підхід зовсім не гарантує перемоги в конкурсі. Набагато важливіше продумати умови постачання та інші нюанси, які зможуть виділити дану заявку з ряду аналогічних.

Подавати можна лише одне речення, в письмовій формі, з підписом відповідальної посадової особи та печаткою компанії, в запечатаному конверті. Якщо є необхідність подати запит про прийняття заявки, то слід пам’ятати, що відповідь на нього має надійти протягом одного робочого дня, з точним зазначенням дати і часу надходження пропозиції, що особливо актуально в самому кінці відведеного для таких цілей терміну. Пропозицію, до речі, можна і відкликати. Правда, зробити це без втрати внесеного тендерного забезпечення, можна лише до закінчення терміну подачі заявок. Якщо ж замовник торгів подану пропозицію відхиляє, він повинен не пізніше, ніж через 3 дні письмово повідомити про таке рішення автору пропозиції із зазначенням підстав для відхилення (їх перелік міститься в законі про держзакупівлі). А будь-які неправомірні дії замовника можуть бути оскаржені учасником у встановленому законом порядку.

Реклама

Комментарии запрещены.