Роль Міністерства економіки України в процесі держзакупівель

Декабрь 10th, 2011 по admin Оставить ответ »

Державні закупівлі являють собою досить складний і дуже відповідальний процес, адже їх організатори грають роль розпорядників державних коштів, у тому числі, і бюджетних. А значить, їх здійснення має піддаватися державному регулюванню і координації. Саме такі функції покладені Законом України «Про здійснення державних закупівель» на Уповноважений орган, яким є Міністерство економічного розвитку і торгівлі України.

Якщо ж говорити більш детально, то саме в Мінекономіки розробляється і затверджується більшість нормативних документів, що стосуються сфери держзакупівель, а також загальна стратегія її розвитку. Його фахівці проводять моніторинг тендерних процедур, збирають інформацію і ведуть облік їх результатів, готують відповідні звіти для Кабінету Міністрів і вищих контролюючих органів. Міністерство економіки вивчає також світовий досвід проведення держзакупівель, узагальнюючи його і пропонуючи для впровадження у вітчизняну практику найбільш прогресивні досягнення.

Організовує дане відомство і навчання фахівців у сфері держзакупівель, проводячи курси, семінари, виставки, наради тощо, видаючи методичну літературу та збірники законодавчих актів. Саме Мінекономіки видає друкований інформаційний бюлетень «Вісник державних закупівель», який служить найбільш повним і надійним джерелом відомостей про всі конкурсні торги, що проводяться в Україні. А з недавнього часу в його обов’язки входить і забезпечення функціонування загальноукраїнського спеціалізованого веб-порталу з питань держзакупівель.

Працівниками Міністерства розроблено та затверджено десятки типових зразків різних документів, що використовуються при організації тендерних закупівель: положення про тендерний комітет, тендерної документації, річного плану закупівель, оголошення про проведення торгів, протоколу розкриття тендерних пропозицій і безлічі інших. Щоб попередити прояви корупції та інші порушення закону при проведенні державних закупівель, забезпечити ефективне і раціональне використання державних коштів, Міністерство економіки співпрацює з Антимонопольним комітетом, правоохоронними та іншими органами, що відповідають за дотримання в Україні вимог закону.

Реклама

Комментарии запрещены.