Тендери будівельних компаній

Январь 3rd, 2012 по admin Оставить ответ »

Саме будівельним тендерам належить першість серед усього розмаїття категорій конкурсних торгів, що проводяться на даний час в Україні. Поточний і капітальний ремонт, зведення будівель і споруд, прокладання комунікацій та реконструкції, затребувані у всіх регіонах країни. А пошук виконавців таких контрактів шляхом проведення конкурсних торгів, найчастіше — відкритих, допомагає їх замовникам економити кошти і знаходити оптимальні шляхи реалізації своїх проектів. Дане завдання набуває сьогодні особливої актуальності, оскільки кількість різноманітних будівельних компаній — приватних і державних, вітчизняних та іноземних, дрібних приватних підприємств і гігантських корпорацій — справді величезна. Приходячи до тями після сумнозвісної економічної кризи, вони активно формують власні портфелі замовлень і не відмовляються від участі навіть в не надто перспективних тендерах.

А оскільки будь-яка будівельна компанія для забезпечення своєї поточної діяльності потребує великої кількості будівельних матеріалів та інструментів, сучасної спеціалізованої техніки, засобів автоматизації виробництва, то не менш популярні у відповідних секторах ринку і тендери самих будівельних компаній. Як відомо, ринок будматеріалів дуже неоднорідний, і далеко не все, що він пропонує, відрізняється належним рівнем якості. Тендерна форма закупівель дозволяє купувати товари, які повністю відповідають висунутим вимогам, економлячи кошти і скорочуючи терміни поставок. Нерідко зустрічаються і випадки, коли та чи інша велика будівельна компанія, будучи генеральним підрядником, проводить свої будівельні тендери з метою пошуку виконавців для окремих ділянок робіт, що дозволяє звести до мінімуму термін реалізації того чи іншого проекту без шкоди для його якості, знову-таки , заощадивши ресурси.

Але як би там не було, основні рекомендації, що стосуються проведення конкурсних торгів, залишаються незмінними. Якщо мова йде про державний тендер, на перший план висуваються вимоги закону, відповідно до яких і відбувається вибір тендерної процедури і розробка сценарію її проведення. Якщо ж тендер має статус комерційного, то слід сконцентруватися на чіткому формулюванні цілей, що стоять перед організатором торгів, грамотному складанні анонса заходу (визначившись з його формою і кількістю етапів), а також попрацювати над тендерною документацією, зокрема, над переліком критеріїв оцінки пропозицій, що очікуються, які багато в чому визначають успіх конкурсних торгів. Звичайно, не варто випускати з уваги і інші нюанси організаційної роботи, адже в іншому випадку ефективність даної форми здійснення закупівель, неодноразово підтверджена прикладами з досвіду вітчизняних та іноземних компаній, навряд чи здатна проявитися повною мірою.

Реклама

Комментарии запрещены.