Тендери на вантажоперевезення

Декабрь 7th, 2011 по admin Оставить ответ »

Послуги з перевезення різних вантажів і виконання додаткових робіт, тісно з ними пов’язаних, сьогодні належать до числа найбільш затребуваних на ринку. Такий стан справ цілком природний, адже далеко не всім компаніям і організаціям під силу утримувати власний автопарк, тим більше, якщо мова йде лише про епізодичні вантажоперевезення. Та це й недоцільно, набагато вигідніше в разі необхідності вдаватися до послуг професіоналів — компаній, що спеціалізуються в галузі. А оскільки їх у даний час дуже багато, то оптимальним способом пошуку підрядника стають конкурсні торги, або тендери. Вони допомагають вирішити вашу проблему швидко і з найменшими витратами. У випадку ж з державними закупівлями транспортних послуг організація тендеру в ряді випадків, передбачених законом, є обов’язковою.

Найбільш затребувані перевезення автомобільним транспортом, але зустрічаються й тендери на залізничні або авіаційні перевезення. Іноді доводиться використовувати мультимодальний варіант, який зазвичай присутній в переліку послуг великих спеціалізованих компаній. Може знадобитися як разова послуга, так і більш-менш довгострокову співпраця. В останньому випадку іноді доцільно подумати про укладення рамкової угоди, яка тільки починає використовуватися у вітчизняній практиці державних закупівель. При проведенні тендеру, предмет закупівлі якого пов’язаний з вантажоперевезеннями (як, втім, і будь-якого іншого), слід уникати пред’явлення завищених вимог, що різко обмежує коло учасників і знижує шанси на отримання вигідних послуг. У той же час, критерії відбору повинні бути продуманими і чітко сформульованими, що дозволить уникнути іншої крайності — занадто великої кількості учасників.

Подібна ситуація зустрічається нерідко, особливо, якщо відповідний сектор ринку, як в даному випадку, представлений безліччю гравців, і призводить до виникнення суттєвих ускладнень при розкритті та оцінці тендерних пропозицій, відбираючи час, сили і засоби. Оптимальною вважається кількість учасників торгів, що не перевищує п’яти. Оцінка заявок, до речі, не повинна обмежуватися пошуком найбільш дешевої пропозиції. Процес вантажоперевезень має безліч нюансів, без урахування яких кінцевий результат при мінімальній вартості може виявитися незадовільним. Слід звернути увагу на умови надання тієї чи іншої компанією послуг з вантажоперевезень, наприклад, на те, чи буде передбачено договором виконання додаткових робіт: навантаження, упаковки, експедирування, охорони і т. п., які автомобілі будуть використовуватися, як вони обладнані і т . д. Якщо мова йде про дорогі вантажі, доцільно передбачити необхідність грошового забезпечення виконання договору, благо закон таку можливість замовникам торгів надає.

Реклама

Комментарии запрещены.