У скільки обійдеться участь у тендері

Декабрь 4th, 2011 по admin Оставить ответ »

Формально участь у державних тендерах в Україні безкоштовна. Закон «Про здійснення державних закупівель» свідчить, що потенційним учасникам конкурсних торгів платити за отримання доступу до інформації про підготовлювані тендери, яка розміщується їх замовниками на всеукраїнському спеціалізованому веб-порталі Міністерства економіки та у друкованому бюлетені «Вісник державних закупівель», не потрібно. Але при бажанні можна скористатися додатковими послугами, наприклад, із підготовки вибірки конкурсних торгів з урахуванням виставлених критеріїв, які надаються вже на платній основі. Згідно з тим же законом, пакет тендерної документації видається всім бажаючим також абсолютно безкоштовно. А ось підготовка тендерної пропозиції потребує вже деяких фінансових вкладень (які, втім, у разі перемоги і здобуття контракту повинні окупитися), адже процес підготовки передбачає проведення аналітичних досліджень, розрахунків, розробку різноманітних документів і т. п. У компаній, які беруть участь у торгах регулярно, даний процес чітко налагоджений, що сприяє зменшенню витрат.

Заощадити кошти допоможе і неупереджена оцінка шансів на успіх у тому чи іншому тендері, з наступною відмовою від участі в явно безперспективних торгах. Деякі компанії надають перевагу довіряти професіоналам підготовку до участі в тендерах, або, хоча б, замовляють кваліфіковане юридичне супроводження своєї участі в торгах, що стоїть, природно, недешево. Але слід сказати, що подібні витрати далеко не завжди виправдані, адже особливих складнощів з підготовкою тендерної пропозиції зазвичай не виникає, а відмінну допомогу тут надасть знання тендерного законодавства, знайомство з методичними рекомендаціями Мінекономіки та порадами експертів, які легко знайти в друкованих та інтернет-виданнях. Що стосується витрат на пересилку, телефонні переговори і т. п., то вони настільки малі, що не варті уваги.

Набагато важливішим є питання забезпечення пропозиції конкурсних торгів, право вимагати надання якого замовникам тендерів дано законом. Розмір такого забезпечення при закупівлі робіт не повинен перевищувати 1% від прогнозованої суми контракту, а для товарів і послуг — 5%. Таким чином, сума тендерного забезпечення, без якого заявка не може бути прийнята (за наявності відповідного пункту в тендерній документації) може досягати вельми солідних величин. Ця частина оборотних коштів виявляється на час участі в торгах як би замороженою. У разі ж порушення учасником правил проведення тендерної процедури або відмови від підписання договору в разі перемоги, тендерне забезпечення поверненню і зовсім не підлягає. З боку замовника торгів передбачена можливість вимагати від учасника-переможця тендеру забезпечення виконання договору. Його розмір встановлюється вже на рівні 5% від суми контракту.

Реклама

Комментарии запрещены.