Як провести тендер

Декабрь 13th, 2011 по admin Оставить ответ »

Тендери проводяться зазвичай відповідно до заздалегідь складених і в установленому порядку затверджених річних планів державних закупівель, у який при необхідності можуть бути внесені зміни. Підприємства, котрі проводять державні тендери, повинні заздалегідь подбати і про створення комітету з конкурсних торгів, члени якого, періодично проходять навчання, будуть займатися організацією і проведенням тендерних процедур. Перш ніж приступити до організації тих чи інших торгів, слід визначитися, за якою саме процедурою вони проходитимуть (усього в Україні їх передбачено п’ять: відкриті торги, двоступеневі торги, запит цінових пропозицій, попередня кваліфікація учасників і закупівля в одного учасника).

Кожна процедура має свої показання до застосування та особливості проведення, детально викладені в новій редакції Закону України «Про здійснення державних закупівель» № 3681-VI від 08.07.2011, тому зупинимося на основній і найбільш поширеній процедурі — відкритих торгах. Оголошення про майбутні торги має бути обов’язково опубліковано в інформаційному бюлетені «Вісник державних закупівель» та на спеціалізованому веб-порталі Міністерства економіки, а в окремих випадках — і в міжнародному інформаційному виданні. Воно і зіграє роль запрошення до участі в конкурсних торгах.

Форма і зміст оголошення також регламентуються відповідними нормативними документами. При бажанні анонс майбутнього тендеру можна розмістити і в інших періодичних виданнях або на веб-сайтах. У той же час слід організувати і поширення серед потенційних учасників тендеру заздалегідь підготовленої тендерної документації. Її типові зразки, яких слід дотримуватися, затверджені відповідними наказами Мінекономіки. Головне — висунути чіткі вимоги до предмету закупівлі та умов його постачання, а також розробити зрозумілі і ефективні критерії оцінки тендерних пропозицій. Якщо ж у ході підготовки до торгів виникає потреба у внесенні до документації будь-яких змін, робити це слід у суворій відповідності до вимог закону.

Щоб уникнути в майбутньому зриву торгів або інших непередбачених ситуацій, краще заздалегідь передбачити необхідність внесення учасниками тендера грошового забезпечення їх пропозицій і визначитися з оптимальною його формою (застава, банківська гарантія, депозит і т. п.). Заявки учасників збираються по мірі їх надходження, реєструються, а в призначений день на підсумковому засіданні тендерного комітету розкриваються і оцінюються. Після визначення переможця конкурсних торгів, його пропозиція акцептується, і починаються переговори про укладення договору. Не варто тільки забувати про публікацію в офіційних виданнях нового оголошення, тепер уже — про результати проведення закупівельної процедури.

Реклама

Комментарии запрещены.